Xilinx XC2V1500-1FF896I
XC2V1500-1FF896I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-1FF896I
Brief Description
IC FPGA 392 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1500-1FF896I.pdf
Availability of XC2V1500-1FF896I
QUANTITY
XC2V1500-1FF896I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-1FF896I
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-1FF896I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-1FF896IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1500
Number of CLBs-
Package Code896-BGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1500-1FF896I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-1FF896I
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-1FF896I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-1FF896I Details Description
Related parts for XC2V1500-1FF896I
RES SMD 164K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 12P PLASTIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
44P M R/A .350 LC FILT 830PF datasheet.pdf