Xilinx XC2V1500-2FG676I
XC2V1500-2FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-2FG676I
Brief Description
IC FPGA 392 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1500-2FG676I.pdf
Availability of XC2V1500-2FG676I
QUANTITY
XC2V1500-2FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-2FG676I
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-2FG676I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-2FG676IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1500
Number of CLBs-
Package Code676-BGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1500-2FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-2FG676I
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-2FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-2FG676I Details Description
Related parts for XC2V1500-2FG676I
RES SMD 4.42KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MULTIVIB MONO DUAL HS 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf