Xilinx XC2V1500-5FF1152I
XC2V1500-5FF1152I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-5FF1152I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1500-5FF1152I.pdf
Availability of XC2V1500-5FF1152I
QUANTITY
XC2V1500-5FF1152I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-5FF1152I
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-5FF1152I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-5FF1152I today.
SeriesXC2V150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1500-5FF1152I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-5FF1152I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-5FF1152I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-5FF1152I Details Description
Related parts for XC2V1500-5FF1152I
CAP CER 82PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 510MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf