Xilinx XC2V1500-6FF1517C
XC2V1500-6FF1517C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-6FF1517C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1500-6FF1517C.pdf
Availability of XC2V1500-6FF1517C
QUANTITY
XC2V1500-6FF1517C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-6FF1517C
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-6FF1517C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-6FF1517C today.
SeriesXC2V150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1500-6FF1517C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-6FF1517C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-6FF1517C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-6FF1517C Details Description
Related parts for XC2V1500-6FF1517C
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
UPS TRUE ONLINE 1.0KVA 800W 6OUT datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
KIT DEMO PN512C1 2 BOARDS datasheet.pdf
TOOL HAND T-HEAD PIDG 14-22AWG datasheet.pdf
CONTROL RELAY PHASE 3X440VAC datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf