Xilinx XC2V2000-5CS144I
XC2V2000-5CS144I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V2000-5CS144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V2000-5CS144I.pdf
Availability of XC2V2000-5CS144I
QUANTITY
XC2V2000-5CS144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V2000-5CS144I
Internal Part NumberEIS-XC2V2000-5CS144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V2000-5CS144I today.
SeriesXC2V200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V2000-5CS144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V2000-5CS144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V2000, XC2V2000-5CS144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V2000-5CS144I Details Description
Related parts for XC2V2000-5CS144I
CONN CARDEDGE 200POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 30POS .050 SMD datasheet.pdf