Xilinx XC2V2000BG575-5C
XC2V2000BG575-5C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V2000BG575-5C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 624 I/O 957FCBGA
Datasheet Download
XC2V2000BG575-5C.pdf
Availability of XC2V2000BG575-5C
QUANTITY
XC2V2000BG575-5C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V2000BG575-5C
Internal Part NumberEIS-XC2V2000BG575-5C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V2000BG575-5CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V2000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V2000BG575-5C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V2000BG575-5C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V2000, XC2V2000BG575-5C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V2000BG575-5C Details Description
Related parts for XC2V2000BG575-5C
HOLDER BATT COIN 2-CELL 20MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES MO 2W 3.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PWR JACK R/A 2MM SEALED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 2W DO204AL datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf