Xilinx XC2V40-5FF1152I
XC2V40-5FF1152I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V40-5FF1152I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V40-5FF1152I.pdf
Availability of XC2V40-5FF1152I
QUANTITY
XC2V40-5FF1152I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V40-5FF1152I
Internal Part NumberEIS-XC2V40-5FF1152I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V40-5FF1152I today.
SeriesXC2V40-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V40-5FF1152I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V40-5FF1152I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V40-, XC2V40-5FF1152I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V40-5FF1152I Details Description
Related parts for XC2V40-5FF1152I
IDC CABLE - MSC60K/MC60G/MCG60K datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:18 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POWER CORD FAN RIGHT ANGLE 40" datasheet.pdf
IC MEMS INERTL SENSOR 3AX LGA16 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf