Xilinx XC2V4000-BG957
XC2V4000-BG957 picture photo
Mfg. Part Number
XC2V4000-BG957
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 684 I/O 957FCBGA
Datasheet Download
XC2V4000-BG957.pdf
Availability of XC2V4000-BG957
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V4000-BG957 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V4000-BG957
Internal Part NumberEIS-XC2V4000-BG957
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V4000-BG957XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V400
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V4000-BG957
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V4000-BG957
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V400, XC2V4000-BG957 Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V4000-BG957 Details Description
Related parts for XC2V4000-BG957
FIXED IND 2.2UH 1.13A 104 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 58MA 51 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1.45A 68 MOHM datasheet.pdf