Xilinx XC2V80-5BG728C
XC2V80-5BG728C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V80-5BG728C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V80-5BG728C.pdf
Availability of XC2V80-5BG728C
QUANTITY
XC2V80-5BG728C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V80-5BG728C
Internal Part NumberEIS-XC2V80-5BG728C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V80-5BG728C today.
SeriesXC2V80-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V80-5BG728C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V80-5BG728C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V80-, XC2V80-5BG728C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V80-5BG728C Details Description
Related parts for XC2V80-5BG728C
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS RF NPN 5V 80MA 4TSFP datasheet.pdf
FET RF LDMOS 240W H33288-2 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf