Xilinx XC2V8000-5CS144C
XC2V8000-5CS144C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V8000-5CS144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V8000-5CS144C.pdf
Availability of XC2V8000-5CS144C
QUANTITY
XC2V8000-5CS144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V8000-5CS144C
Internal Part NumberEIS-XC2V8000-5CS144C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V8000-5CS144C today.
SeriesXC2V800
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V8000-5CS144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V8000-5CS144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V8000, XC2V8000-5CS144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V8000-5CS144C Details Description
Related parts for XC2V8000-5CS144C
GROMMET 0.710" PVC BLACK datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE 32POS DIN RAIL datasheet.pdf
TRANS PNP 230V 15A TO-3PL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CHIP 80 OHM 1806 datasheet.pdf