Xilinx XC2VP50-1FF1148I
XC2VP50-1FF1148I picture photo
Mfg. Part Number
XC2VP50-1FF1148I
Brief Description
IC FPGA 812 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC2VP50-1FF1148I.pdf
Availability of XC2VP50-1FF1148I
QUANTITY
XC2VP50-1FF1148I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2VP50-1FF1148I
Internal Part NumberEIS-XC2VP50-1FF1148I
Delivery TimeIn stock, ship XC2VP50-1FF1148IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsPlatform Flash In-System Programmable Configuration PROMS
SeriesXC2VP50-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2VP50-1FF1148I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2VP50-1FF1148I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II Pro FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II Pro FPGA
Related LinksXC2VP50-, XC2VP50-1FF1148I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2VP50-1FF1148I Details Description
Related parts for XC2VP50-1FF1148I
IC SW QUAD ANLG R/R SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-28AWG SILVR datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1411 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL-OVERLAP datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf