Xilinx XC3020-100PG84M
XC3020-100PG84M picture photo
Mfg. Part Number
XC3020-100PG84M
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 64 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC3020-100PG84M.pdf
Availability of XC3020-100PG84M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3020-100PG84M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020-100PG84M
Internal Part NumberEIS-XC3020-100PG84M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3020-100PG84MXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC3000 Family 1.5K Gates 64 Cells 100MHz 5V 84-Pin CPGA
SeriesXC3020-1
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeCPGA-84
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020-100PG84M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020-100PG84M
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020-, XC3020-100PG84M Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020-100PG84M Details Description
Related parts for XC3020-100PG84M
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX BIDIRECT 36BIT LV 114FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3V DIP datasheet.pdf
22 AMP MODU MT HSG DR .100CL datasheet.pdf
120 SECTION ZACK MARKER STRIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MICRO 25 F 20" RBW FLOAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf