Xilinx XC3020-70PC84I
XC3020-70PC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC3020-70PC84I
Datasheet Download
XC3020-70PC84I.pdf
Availability of XC3020-70PC84I
QUANTITY
XC3020-70PC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020-70PC84I
Internal Part NumberEIS-XC3020-70PC84I
Delivery TimeIn stock, ship XC3020-70PC84IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC3000 Family 1.5K Gates 64 Cells 70MHz 5V 84-Pin PLCC
SeriesXC3020-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC-84
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020-70PC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020-70PC84I
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020-, XC3020-70PC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020-70PC84I Details Description
Related parts for XC3020-70PC84I
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 13PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
PANEL TOUCH SCREEN TFT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf