Xilinx XC3020ATM-6PC68C
XC3020ATM-6PC68C picture photo
Mfg. Part Number
XC3020ATM-6PC68C
Datasheet Download
XC3020ATM-6PC68C.pdf
Availability of XC3020ATM-6PC68C
QUANTITY
XC3020ATM-6PC68C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020ATM-6PC68C
Internal Part NumberEIS-XC3020ATM-6PC68C
Delivery TimeIn stock, ship XC3020ATM-6PC68CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3020AT
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020ATM-6PC68C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020ATM-6PC68C
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020AT, XC3020ATM-6PC68C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020ATM-6PC68C Details Description
Related parts for XC3020ATM-6PC68C
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM SMT W/LATCH 12POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 68POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf