Xilinx XC3020TM-70PQ100C
XC3020TM-70PQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3020TM-70PQ100C
Datasheet Download
XC3020TM-70PQ100C.pdf
Availability of XC3020TM-70PQ100C
QUANTITY
XC3020TM-70PQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020TM-70PQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3020TM-70PQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3020TM-70PQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3020TM-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020TM-70PQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020TM-70PQ100C
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020TM, XC3020TM-70PQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020TM-70PQ100C Details Description
Related parts for XC3020TM-70PQ100C
RES SMD 76.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 1000 OHM 100MA 2012 datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf