Xilinx XC3030-7PC68I
XC3030-7PC68I picture photo
Mfg. Part Number
XC3030-7PC68I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Datasheet Download
XC3030-7PC68I.pdf
Availability of XC3030-7PC68I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3030-7PC68I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030-7PC68I
Internal Part NumberEIS-XC3030-7PC68I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3030-7PC68IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3030-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030-7PC68I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030-7PC68I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3030, XC3030-7PC68I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030-7PC68I Details Description
Related parts for XC3030-7PC68I
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL88012 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 5KV R85 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf