Xilinx XC3030L-6VQ64C
XC3030L-6VQ64C picture photo
Mfg. Part Number
XC3030L-6VQ64C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Datasheet Download
XC3030L-6VQ64C.pdf
Availability of XC3030L-6VQ64C
QUANTITY
XC3030L-6VQ64C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030L-6VQ64C
Internal Part NumberEIS-XC3030L-6VQ64C
Delivery TimeIn stock, ship XC3030L-6VQ64CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3030L
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030L-6VQ64C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030L-6VQ64C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3030L, XC3030L-6VQ64C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030L-6VQ64C Details Description
Related parts for XC3030L-6VQ64C
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES WW 3W 0.33 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 12PS 2MM STR DL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 5KV R42 AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1W DO204AL datasheet.pdf