Xilinx XC3042-70TQG100I
XC3042-70TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3042-70TQG100I
Datasheet Download
XC3042-70TQG100I.pdf
Availability of XC3042-70TQG100I
QUANTITY
XC3042-70TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3042-70TQG100I
Internal Part NumberEIS-XC3042-70TQG100I
Delivery TimeIn stock, ship XC3042-70TQG100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3042-7
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3042-70TQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3042-70TQG100I
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3042-7, XC3042-70TQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3042-70TQG100I Details Description
Related parts for XC3042-70TQG100I
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR LASER SMT datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 16A datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOD80 datasheet.pdf