Xilinx XC3042A-3VQ100C
XC3042A-3VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3042A-3VQ100C
Datasheet Download
XC3042A-3VQ100C.pdf
Availability of XC3042A-3VQ100C
QUANTITY
XC3042A-3VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3042A-3VQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3042A-3VQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3042A-3VQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3042A-
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3042A-3VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3042A-3VQ100C
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3042A, XC3042A-3VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3042A-3VQ100C Details Description
Related parts for XC3042A-3VQ100C
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
ESD HANDLER 8X12-3/4X1-5/8 datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.3A 220 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
33UF 200V 12,5X20 datasheet.pdf