Xilinx XC3042TM-70PC84I
XC3042TM-70PC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC3042TM-70PC84I
Datasheet Download
XC3042TM-70PC84I.pdf
Availability of XC3042TM-70PC84I
QUANTITY
XC3042TM-70PC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3042TM-70PC84I
Internal Part NumberEIS-XC3042TM-70PC84I
Delivery TimeIn stock, ship XC3042TM-70PC84IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3042TM
Number of CLBs-
Package CodePLCC84
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3042TM-70PC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3042TM-70PC84I
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3042TM, XC3042TM-70PC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3042TM-70PC84I Details Description
Related parts for XC3042TM-70PC84I
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 WW datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CORD SOCKET datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 350 OHM 12W datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 672UBGA datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
TVPS00RF-21-35S W/ PC CONTACTS datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 400BGA datasheet.pdf