Xilinx XC3060-100PG132
XC3060-100PG132 picture photo
Mfg. Part Number
XC3060-100PG132
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3060-100PG132 Available
Datasheet Download
XC3060-100PG132.pdf
Availability of XC3060-100PG132
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3060-100PG132 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3060-100PG132
Internal Part NumberEIS-XC3060-100PG132
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3060-100PG132XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC3060-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3060-100PG132
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3060-100PG132
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC3060-, XC3060-100PG132 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3060-100PG132 Details Description
Related parts for XC3060-100PG132
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG HDI 128POS 4ROW VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 420TEPBGA datasheet.pdf
LED ES ARRAY WHITE 1665LM datasheet.pdf
1.5MM WTB VHDR SMT TR/CAP datasheet.pdf
RES 8 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf