Xilinx XC3064PC84-50C
XC3064PC84-50C picture photo
Mfg. Part Number
XC3064PC84-50C
Brief Description
IC FPGA 70 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC3064PC84-50C.pdf
Availability of XC3064PC84-50C
QUANTITY
XC3064PC84-50C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3064PC84-50C
Internal Part NumberEIS-XC3064PC84-50C
Delivery TimeIn stock, ship XC3064PC84-50CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3064P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC84
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3064PC84-50C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3064PC84-50C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3064P, XC3064PC84-50C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3064PC84-50C Details Description
Related parts for XC3064PC84-50C
CAP CER 0.013UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 1024X18X2 128-TQFP datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf