Xilinx XC3090A-100PG175C
XC3090A-100PG175C picture photo
Mfg. Part Number
XC3090A-100PG175C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 138 I/O 160QFP
Datasheet Download
XC3090A-100PG175C.pdf
Availability of XC3090A-100PG175C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3090A-100PG175C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3090A-100PG175C
Internal Part NumberEIS-XC3090A-100PG175C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3090A-100PG175CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3090A-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3090A-100PG175C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3090A-100PG175C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3090A-, XC3090A-100PG175C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3090A-100PG175C Details Description
Related parts for XC3090A-100PG175C
CONN HDR DUAL 76POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
9XSTREAM 100MW ETH 19200BPS COM datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf