Xilinx XC3120A-4PC68C
XC3120A-4PC68C picture photo
Mfg. Part Number
XC3120A-4PC68C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Datasheet Download
XC3120A-4PC68C.pdf
Availability of XC3120A-4PC68C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3120A-4PC68C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3120A-4PC68C
Internal Part NumberEIS-XC3120A-4PC68C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3120A-4PC68C today.
SeriesXC3120A
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3120A-4PC68C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3120A-4PC68C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3120A, XC3120A-4PC68C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3120A-4PC68C Details Description
Related parts for XC3120A-4PC68C
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206 datasheet.pdf
IC 2-4LN DUAL DECOD/DEMUX 16 DIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
TRANSF CURRENT ANSI METERING datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf