Xilinx XC3120PG84
XC3120PG84 picture photo
Mfg. Part Number
XC3120PG84
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3120PG84 In stock
Datasheet Download
XC3120PG84.pdf
Availability of XC3120PG84
QUANTITY
XC3120PG84 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3120PG84
Internal Part NumberEIS-XC3120PG84
Delivery TimeIn stock, ship XC3120PG84 today
SeriesXC312
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3120PG84
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3120PG84
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC312, XC3120PG84 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3120PG84 Details Description
Related parts for XC3120PG84
CONN SHIELD 26POS 2PC SHORT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 340MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED HALL LANTERN RED SGL PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.56A 31 MOHM SMD datasheet.pdf