Xilinx XC3142A-4VQG100C
XC3142A-4VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3142A-4VQG100C
Brief Description
IC FPGA 82 I/O 100QFP
Datasheet Download
XC3142A-4VQG100C.pdf
Availability of XC3142A-4VQG100C
QUANTITY
XC3142A-4VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3142A-4VQG100C
Internal Part NumberEIS-XC3142A-4VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3142A-4VQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3142A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3142A-4VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3142A-4VQG100C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3142A-, XC3142A-4VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3142A-4VQG100C Details Description
Related parts for XC3142A-4VQG100C
RES SMD 1.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 30MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf