Xilinx XC3195A-5PQG160C
XC3195A-5PQG160C picture photo
Mfg. Part Number
XC3195A-5PQG160C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 138 I/O 160QFP
Datasheet Download
XC3195A-5PQG160C.pdf
Availability of XC3195A-5PQG160C
QUANTITY
XC3195A-5PQG160C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3195A-5PQG160C
Internal Part NumberEIS-XC3195A-5PQG160C
Delivery TimeIn stock, ship XC3195A-5PQG160CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3195A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3195A-5PQG160C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3195A-5PQG160C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3195A-, XC3195A-5PQG160C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3195A-5PQG160C Details Description
Related parts for XC3195A-5PQG160C
RES 0.75 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE DRVR VREG/2PT REG 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH LEVER 6A SPDT .187 QC datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR DC 160A datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A TRPL 26MLF datasheet.pdf
IC RLDRAM 288MBIT 2.5NS UBGA datasheet.pdf
IC DDR2 256M 333MHZ 84BGA datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
FILTER DC 1000A datasheet.pdf