Xilinx XC3330-5003PC68C
XC3330-5003PC68C picture photo
Mfg. Part Number
XC3330-5003PC68C
Brief Description
XILINX IC XC3330-5003PC68C Available
Datasheet Download
XC3330-5003PC68C.pdf
Availability of XC3330-5003PC68C
QUANTITY
XC3330-5003PC68C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3330-5003PC68C
Internal Part NumberEIS-XC3330-5003PC68C
Delivery TimeIn stock, ship XC3330-5003PC68CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC3330-5
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3330-5003PC68C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3330-5003PC68C
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC3330-5, XC3330-5003PC68C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3330-5003PC68C Details Description
Related parts for XC3330-5003PC68C
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 20A 600V datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR STBCFG01 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW DO214AC datasheet.pdf