Xilinx XC3S1000-4FGG320AFQ
XC3S1000-4FGG320AFQ picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-4FGG320AFQ
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-4FGG320AFQ.pdf
Availability of XC3S1000-4FGG320AFQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-4FGG320AFQ Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-4FGG320AFQ
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-4FGG320AFQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-4FGG320AFQXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000-4
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-4FGG320AFQ
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-4FGG320AFQ
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000-, XC3S1000-4FGG320AFQ Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-4FGG320AFQ Details Description
Related parts for XC3S1000-4FGG320AFQ
FIXED IND 120NH 1.412A 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SCR SENS 400V 8A TO-252 datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf