Xilinx XC3S1000-5FC256I
XC3S1000-5FC256I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-5FC256I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-5FC256I.pdf
Availability of XC3S1000-5FC256I
QUANTITY
XC3S1000-5FC256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-5FC256I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-5FC256I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-5FC256IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-5FC256I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-5FC256I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-5FC256I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-5FC256I Details Description
Related parts for XC3S1000-5FC256I
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 30mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO15 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR24B/AE24M/ASR24B datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf
IC FPGA 96 I/O 121CSP datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT RA datasheet.pdf
FUSE 1250A 1000V 3KN/110 AR datasheet.pdf