Xilinx XC3S1000-6FG676I
XC3S1000-6FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-6FG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-6FG676I.pdf
Availability of XC3S1000-6FG676I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-6FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-6FG676I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-6FG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-6FG676IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-6FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-6FG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-6FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-6FG676I Details Description
Related parts for XC3S1000-6FG676I
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO204AL datasheet.pdf