Xilinx XC3S1000-FG456EGQ
XC3S1000-FG456EGQ picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-FG456EGQ
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-FG456EGQ.pdf
Availability of XC3S1000-FG456EGQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-FG456EGQ Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-FG456EGQ
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-FG456EGQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-FG456EGQXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFBGA-456
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-FG456EGQ
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-FG456EGQ
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-FG456EGQ Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-FG456EGQ Details Description
Related parts for XC3S1000-FG456EGQ
RES ARRAY 3 RES 82 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC 2.63V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf