Xilinx XC3S1000E-4TQG144C
XC3S1000E-4TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000E-4TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000E-4TQG144C.pdf
Availability of XC3S1000E-4TQG144C
QUANTITY
XC3S1000E-4TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000E-4TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC3S1000E-4TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000E-4TQG144CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP144
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000E-4TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000E-4TQG144C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000E, XC3S1000E-4TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000E-4TQG144C Details Description
Related parts for XC3S1000E-4TQG144C
IC REG CTRLR SGL 2.8V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.5UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 2CH 8SON datasheet.pdf
LINK MODULE RS232C TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf