Xilinx XC3S1000FTG256EGQ-4C
XC3S1000FTG256EGQ-4C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000FTG256EGQ-4C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000FTG256EGQ-4C.pdf
Availability of XC3S1000FTG256EGQ-4C
QUANTITY
XC3S1000FTG256EGQ-4C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000FTG256EGQ-4C
Internal Part NumberEIS-XC3S1000FTG256EGQ-4C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000FTG256EGQ-4CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000FTG
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000FTG256EGQ-4C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000FTG256EGQ-4C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000FT, XC3S1000FTG256EGQ-4C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000FTG256EGQ-4C Details Description
Related parts for XC3S1000FTG256EGQ-4C
IDC CABLE - MKS10K/MC10F/MPD10K datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED RED 5.5MM ROUND T/H datasheet.pdf