Xilinx XC3S1000L-5FTG256C
XC3S1000L-5FTG256C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000L-5FTG256C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000L-5FTG256C.pdf
Availability of XC3S1000L-5FTG256C
QUANTITY
XC3S1000L-5FTG256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000L-5FTG256C
Internal Part NumberEIS-XC3S1000L-5FTG256C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000L-5FTG256CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3L
SeriesXC3S1000L
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000L-5FTG256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000L-5FTG256C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpecial equipment devices and IC
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3L Low Power FPGA
Related LinksXC3S1000L, XC3S1000L-5FTG256C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000L-5FTG256C Details Description
Related parts for XC3S1000L-5FTG256C
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO41 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 3-BIT 4:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
STENCIL TQFP-144 .5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf