Xilinx XC3S100E-4FG400C
XC3S100E-4FG400C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-4FG400C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S100E-4FG400C.pdf
Availability of XC3S100E-4FG400C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S100E-4FG400C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-4FG400C
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-4FG400C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-4FG400C today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S100E-4FG400C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-4FG400C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S100E, XC3S100E-4FG400C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-4FG400C Details Description
Related parts for XC3S100E-4FG400C
RES SMD 39 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRPL DIFF TXRX 20-SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
3X400VAC FFP MOTOR LOAD CONTROL datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AM63131A205 TERMINATION PUNCH datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf