Xilinx XC3S100E-5FG484GI
XC3S100E-5FG484GI picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-5FG484GI
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S100E-5FG484GI.pdf
Availability of XC3S100E-5FG484GI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S100E-5FG484GI Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-5FG484GI
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-5FG484GI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-5FG484GI today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S100E-5FG484GI
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-5FG484GI
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S100E, XC3S100E-5FG484GI Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-5FG484GI Details Description
Related parts for XC3S100E-5FG484GI
PLUG CONTACT SHROUD SPR 22AWG RD datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 68POS 60DEG SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 450MA 120-277 datasheet.pdf