Xilinx XC3S1500-4TQ144I
XC3S1500-4TQ144I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-4TQ144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA IC
Datasheet Download
XC3S1500-4TQ144I.pdf
Availability of XC3S1500-4TQ144I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1500-4TQ144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-4TQ144I
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-4TQ144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-4TQ144I today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-4TQ144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-4TQ144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-4TQ144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-4TQ144I Details Description
Related parts for XC3S1500-4TQ144I
TOOL CUTTER/STRIPPER CABLE AM12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 200MSPS 48VQFN datasheet.pdf
RELAY TIME ANALG 8A 12-240V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR 14-SOP datasheet.pdf
10 MHz, 20 V/レs, G = 1, 10, 100, 1000 i CMOS㈢ Programmable Gain Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf