Xilinx XC3S1500-5CPG132C
XC3S1500-5CPG132C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5CPG132C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-5CPG132C.pdf
Availability of XC3S1500-5CPG132C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1500-5CPG132C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5CPG132C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5CPG132C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5CPG132C today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-5CPG132C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5CPG132C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5CPG132C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5CPG132C Details Description
Related parts for XC3S1500-5CPG132C
CAP THIN FILM 1.5PF 16V 0201 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CH20M22 SIDE ELEMENT 2 LEVEL datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN LC 0.4" CC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 200 OHM 12W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 4.7UF 20% 25V 1411 datasheet.pdf
27000UF 50V 64X105 85C ST datasheet.pdf