Xilinx XC3S1500-5CPG132I
XC3S1500-5CPG132I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5CPG132I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-5CPG132I.pdf
Availability of XC3S1500-5CPG132I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1500-5CPG132I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5CPG132I
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5CPG132I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5CPG132I today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-5CPG132I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5CPG132I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5CPG132I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5CPG132I Details Description
Related parts for XC3S1500-5CPG132I
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 35W QUAD 23SIL datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf