Xilinx XC3S1500-5FGG676I
XC3S1500-5FGG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5FGG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1500-5FGG676I.pdf
Availability of XC3S1500-5FGG676I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1500-5FGG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5FGG676I
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5FGG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5FGG676IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1500-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1500-5FGG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5FGG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5FGG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5FGG676I Details Description
Related parts for XC3S1500-5FGG676I
CONN SOCKET 3 POS IDC 20-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
PWR SUPPLY 15W 700MA 15.05V TRIA datasheet.pdf