Xilinx XC3S1500-5PQG208C
XC3S1500-5PQG208C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5PQG208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-5PQG208C.pdf
Availability of XC3S1500-5PQG208C
QUANTITY
XC3S1500-5PQG208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5PQG208C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5PQG208C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5PQG208C today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-5PQG208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5PQG208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5PQG208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5PQG208C Details Description
Related parts for XC3S1500-5PQG208C
CABLE ASSY IND PLUG-STD RJ45 4M datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 8.06M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf