Xilinx XC3S16000E-5FGG320C
XC3S16000E-5FGG320C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S16000E-5FGG320C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S16000E-5FGG320C Available
Datasheet Download
XC3S16000E-5FGG320C.pdf
Availability of XC3S16000E-5FGG320C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S16000E-5FGG320C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S16000E-5FGG320C
Internal Part NumberEIS-XC3S16000E-5FGG320C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S16000E-5FGG320CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC3S16000E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S16000E-5FGG320C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S16000E-5FGG320C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC3S16000, XC3S16000E-5FGG320C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S16000E-5FGG320C Details Description
Related parts for XC3S16000E-5FGG320C
FERRITE CHIP 1000 OHM 100MA 0603 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
1X1 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD123 datasheet.pdf