Xilinx XC3S1600E-4VQ100C
XC3S1600E-4VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-4VQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-4VQ100C.pdf
Availability of XC3S1600E-4VQ100C
QUANTITY
XC3S1600E-4VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-4VQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-4VQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-4VQ100C today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-4VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-4VQ100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600, XC3S1600E-4VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-4VQ100C Details Description
Related parts for XC3S1600E-4VQ100C
IC OPAMP JFET 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LEAF LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SIP datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf