Xilinx XC3S200-5VQ100I
XC3S200-5VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S200-5VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA IC
Datasheet Download
XC3S200-5VQ100I.pdf
Availability of XC3S200-5VQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S200-5VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S200-5VQ100I
Internal Part NumberEIS-XC3S200-5VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S200-5VQ100I today.
SeriesXC3S200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S200-5VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S200-5VQ100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S200, XC3S200-5VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S200-5VQ100I Details Description
Related parts for XC3S200-5VQ100I
HEAT SHRINK YEL 1/8" X 4' datasheet.pdf
IGBT 600V 14A 60W TO220AB datasheet.pdf
IC DAC 8CH 114DB 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf