Xilinx XC3S200-6VQ100I
XC3S200-6VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S200-6VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S200-6VQ100I Available
Datasheet Download
XC3S200-6VQ100I.pdf
Availability of XC3S200-6VQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S200-6VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S200-6VQ100I
Internal Part NumberEIS-XC3S200-6VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S200-6VQ100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S200-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S200-6VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S200-6VQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S200, XC3S200-6VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S200-6VQ100I Details Description
Related parts for XC3S200-6VQ100I
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 20POS datasheet.pdf
RES 2.70 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN LOAD OF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
QUICK MOUNT, 3 POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf