Xilinx XC3S4000-4FG900C
XC3S4000-4FG900C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S4000-4FG900C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA IC
Datasheet Download
XC3S4000-4FG900C.pdf
Availability of XC3S4000-4FG900C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S4000-4FG900C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S4000-4FG900C
Internal Part NumberEIS-XC3S4000-4FG900C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S4000-4FG900C today.
SeriesXC3S400
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S4000-4FG900C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S4000-4FG900C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S4000, XC3S4000-4FG900C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S4000-4FG900C Details Description
Related parts for XC3S4000-4FG900C
CONN HEADER 88POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 12A 250V datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XFRMR 1:1.33 4KV SMD MAX253 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TINLEAD datasheet.pdf