Xilinx XC3S4000-5FG320C
XC3S4000-5FG320C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S4000-5FG320C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA IC
Datasheet Download
XC3S4000-5FG320C.pdf
Availability of XC3S4000-5FG320C
QUANTITY
XC3S4000-5FG320C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S4000-5FG320C
Internal Part NumberEIS-XC3S4000-5FG320C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S4000-5FG320C today.
SeriesXC3S400
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S4000-5FG320C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S4000-5FG320C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S4000, XC3S4000-5FG320C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S4000-5FG320C Details Description
Related parts for XC3S4000-5FG320C
FERRITE 400MA 120 OHM 1812 SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
DSUB 15 M PCR/A BRAC G50 datasheet.pdf
RES 576K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
560UF 25V 10X25MM 105C 7000H datasheet.pdf