Xilinx XC3S50-VQ100
XC3S50-VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
XC3S50-VQ100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S50-VQ100 Available
Datasheet Download
XC3S50-VQ100.pdf
Availability of XC3S50-VQ100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S50-VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S50-VQ100
Internal Part NumberEIS-XC3S50-VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S50-VQ100XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S50
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S50-VQ100
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S50-VQ100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S50, XC3S50-VQ100 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S50-VQ100 Details Description
Related parts for XC3S50-VQ100
OPTOISO 3.75KV 2CH PHVOLT 8-SMT datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 777 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 280UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 12A datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SRT datasheet.pdf