Xilinx XC3S50AN-5FGG400C
XC3S50AN-5FGG400C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S50AN-5FGG400C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 176 CLBs, 50000 Gates, 770MHz, CMOS, PBGA400 IC
Datasheet Download
XC3S50AN-5FGG400C.pdf
Availability of XC3S50AN-5FGG400C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S50AN-5FGG400C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S50AN-5FGG400C
Internal Part NumberEIS-XC3S50AN-5FGG400C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S50AN-5FGG400C today
SeriesXC3S50AN-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs176
Number of Terminals400
TechnologyCMOS
Feature176 CLBS, 50000 GATES
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width21 mm
Length21 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)250
Combinatorial Delay of a CLB-Max4.36 ns
alternatesXC3S50AN-5FG400C-2121273663
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S50AN-5FGG400C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S50AN-5FGG400C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3S50AN, XC3S50AN-5FGG400C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S50AN-5FGG400C Details Description
Related parts for XC3S50AN-5FGG400C
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf